Wspieramy sukcesy najmłodszych!

Z uwagi na zbilżający się koniec roku szkolnego na naszą skrzynkę pocztową spłynęły wiadomości od Wolontariuszy Akademii Przyszłości „Pocztówki Sukcesów” Podopiecznych Kolegium nr 11 w Elblągu, któremu IT Systems and Solutions udzieliła wsparcia finansowego w ramach akcji Inwestor Społeczny. Z radością i nieukrywaną satysfakcją czytamy o tym co dzieje się na zajęciach, w jakich wydarzeniach brali udział Podopieczni Akademii. Dowiadujemy się, że Dzieci pracują z Tutorami nad rozwijaniem swoich mocnych stron, jak również o tym jakie osiągnęły sukcesy oraz jakie trudności udało im się pokonać dzięki współpracy z Wolontariuszami. Tutorzy spotykają się z Dziećmi indywidualnie w formie zajęć hybrydowych, w zależności od aktualnych obostrzeń. Odbywają się również wydarzenia dla całych zespołów w przestrzeniach online.

Dzięki, podobnemu do naszego, zaangażowaniu innych firm Akademia Przyszłości pomaga wielu dzieciom. W tym roku projektem współpracy objętych zostało blisko 1,5 tysiąca podopiecznych. Z każdym z nich pracuje dedykowany wolontariusz. I chociaż Dzieci i Tutorzy kończą wspólną pracę w tej edycji wraz z zakończeniem roku szkolnego, to Akademia Przyszłości trwa cały rok. Już podczas wakacji prowadzone będą rekrutacje tworząc kolegia na kolejną edycję.


Akademia Przyszłości od 2003 r. pomaga Dzieciom, które w siebie nie wierzą, mają niską samoocenę. To bezpieczna, twórcza przestrzeń, w której Dziecko spotyka się z drugim człowiekiem, dorosłym, który chce mu poświęcić swój czas i uwagę, być dla niego mądrym towarzyszem.

Akademia wyposaża Dziecko w zasoby i doświadczenia, dzięki którym może pokonać dotychczasowe przeszkody i poradzić sobie w dorosłym życiu – przede wszystkim buduje w dziecku poczucie własnej wartości.

Warto przeczytać