ITSS przygotuje polskich reprezentantów na zawody WorldSkills 2022 w Szanghaju

Finał wydarzenia WorldSkills Poland 2021 Nowe Technologie za nami. Eksperci i sędziowie wyłonili reprezentację Polski na finał WorldSkills 2022 w Szanghaju w kategoriach: robotyka, cyberbezpieczeństwo, mechatronika, przemysł 4.0 oraz chmura obliczeniowa.

Zwycięzcami konkurencji Cyberbezpieczeństwo zostali uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Technicznzych nr 1 w Warszawie, Jakub Bliźniuk oraz Filip Brzozowski. IT Systems and Solutions ufundowała dla zwycięskiej drużyny roczny pakiet szkoleniowy, który ma na celu przygotować, pod okiem specjalistów cyberbezpieczeństwa ITSS, drużynę do zawodów WorldSkills w Szanghaju w 2022 roku.

W finale konkurencji Cyberbezpieczeństwo udział wzięły trzy dwuosobowe zespoły, które otrzymały nominację po wykonaniu zadania konkursowego w ramach wcześniejszych pre-eliminacji. Zadaniem finałowym uczestników Eliminacji Krajowych WorldSkills Poland 2021 konkurencji Cyberbezpieczeństwo było wykonanie zadania konkursowego składającego się z dwóch części:

CZĘŚĆ I – Praktyczne zaprojektowanie systemu zabezpieczenia przygotowanego środowiska IT na podstawie opisanego scenariusza oraz obrona przed atakiem.

CZĘŚĆ II – Przeprowadzenie testów podatności i penetracyjnych na wskazany system IT.

W ramach Wydarzenia odbyła się również debata „Biznes, edukacja, przyszłość. Jakich kompetencji szukają pracodawcy wśród młodych?” z udziałem Krzysztofa Jaśkiewicza, Dyrektora Działu Sprzedaży ITSS. Dzień konkursowy zakończył się galą finałową, na której ogłoszono nazwiska Laureatów. Całość materiału do obejrzenia tutaj.

Współorganizatorami wydarzenia byli Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, partnerami Lubelskie Centrum Innowacji i Technologii oraz Stowarzyszenie „Cyberbezpieczni”. Partnerami konkurencji firmy: Festo, IT Systems and Solutions, Microsoft, Chmurowisko oraz Spice Gears. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Minister Edukacji i Nauki, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji Marek Zagórski oraz GovTech Polska.

Galeria wydarzenia:


WorldSkills Poland jest inicjatywą zachęcającą młode, utalentowane osoby do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych poprzez udział  w prestiżowych, międzynarodowych konkursach WorldSkills i EuroSkills.

WorldSkills to największy na świecie konkurs umiejętności zawodowych. Międzynarodowe, cykliczne wydarzenie przyciąga corocznie młodych ludzi z 85 państw z całego świata. W konkursach mogą wziąć udział najbardziej utalentowani uczniowie, laureaci olimpiad i innych konkursów branżowych w wieku 18-22 lata. Każdy kraj może zgłosić tylko jednego zawodnika/drużynę do konkurencji w danej edycji. Zawodnik może reprezentować kraj tylko raz w danej dyscyplinie w każdym z konkursów.

Warto przeczytać