Twórcą Grupy Kapitałowej ITSS jest istniejąca od 2007 roku Spółka IT Systems and Solutions. Od tego czasu spółka zajęła wiodącą pozycję na rynku dostawców kompleksowych rozwiązań podnoszących konkurencyjność, produktywność i bezpieczeństwo środowisk informatycznych. IT Systems and Solutions od początku swojej  działalności konsekwentnie realizuje misję budowy Grupy Kapitałowej, będącej liderem w obsłudze informatycznej zarówno dużych jak i średnich firm oraz administracji publicznej i samorządowej w Polsce. Strukturę Grupy tworzą rentowne spółki technologiczne, skupiające swoją działalność w konkretnych niszach rynkowych branży informatycznej w kraju.

Od czerwca 2013 roku częścią Grupy Kapitałowej ITSS stała się spółka Doskomp. Spółka powstała w 1989 roku a trzydziestolecie istnienia spółki owocuje posiadaniem ugruntowanej pozycji w Polsce wśród dostawców najwyższej klasy systemów zarządzania budżetem Jednostek Samorządu Terytorialnego oraz Jednostek Budżetowych (ponad 2 tysiące Klientów). Doświadczenie pracowników Doskomp, związane z zagadnieniami sprawozdawczości budżetowej JST, od ponad 10 lat procentuje i buduje trwałą relację z Klientami spółki. Te specyficzne kompetencje pozwalają na świadczenie zaawansowanych usług na poziomie nie tylko technologicznym, ale również, co jest wyróżnieniem jakości usług Doskomp, na najwyższym poziomie merytorycznym.

Rok później, tj. w czerwcu 2014 IT Systems and Solutions przejęła większościowy pakiet udziałów w spółce Doskomp, co jednocześnie pozwoliło na wzbogacenie oferty Grupy o produkty i usługi spółki LPE, której Doskomp jest współwłaścicielem od lipca 2013 roku. LPE jest odpowiedzialna w ramach całej grupy kapitałowej za realizowanie i wspieranie dedykowanych procesów edukacyjnych oraz szkoleniowych wytwarzanych w oparciu o najnowsze technologie i najwyższe standardy.

W październiku 2019 r. Grupa Kapitałowa ITSS wkroczyła na rynek B2C podpisując umowę inwestycyjną, w ramach której nabyła większościowy pakiet udziałów w SITA Sp. z o.o.

Marka SITA jest niekwestionowanym liderem w dziedzinie promocji edukacji z wykorzystaniem głębokiego stanu relaksu, w tym w nauce języków obcych. Podstawowym produktem firmy jest urządzenie SITA, które pomaga osiągnąć i utrzymać stan relaksu podczas nauki. W ofercie firmy znajdują się również kursy języków obcych do nauki innowacyjną metodą SITA.