Dołączyliśmy do wolontariuszy Trend Micro Cyber Academy

W trakcie jednego z czerwcowych weekendów mieliśmy ogromną przyjemność wesprzeć pracę wolontariuszy inicjatywy Trend Micro Internet Safety for Kids and Families. Mikołaj Drzewiecki, nasz Administrator IT, wspólnie z zespołem Trend Micro prowadził działania edukacyjne na rzecz najmłodszych w ramach stoiska Cyber Academy na pikniku rodzinnym nad warszawskim Balatonem.

Cyber Academy jest częścią programu edukacyjnego Internet Safety for Kids and Families (Bezpieczeństwo w Internecie dla dzieci i rodzin). Gwarantuje zarówno rodzicom jak i nauczycielom kompleksowy zestaw narzędzi do edukacji najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa w Internecie. W ramach Cyber Academy udostępniona została seria lekcji opartych na animowanych filmach wideo i dodatkowych materiałach edukacyjnych przygotowanych w taki sposób, aby maksymalnie zaangażować dzieci do zabawy i poprawy swoich umiejętności cyfrowych.

Trend Micro Internet Safety for Kids & Families

Program Internet Safety for Kids and Families (ISKF) firmy Trend Micro został uruchomiony, aby pomóc dzieciom na całym świecie stać się wspaniałymi obywatelami cyfrowymi. Celem programu ISKF, uruchomionego w 2008 roku, jest umożliwienie dzieciom korzystania z Internetu w bezpieczny, pozytywny i produktywny sposób poprzez programy edukacyjne, kluczowe partnerstwa i szeroki zakres materiałów dla społeczności. Do tej pory program dotarł do prawie 3 milionów dzieci, rodziców i nauczycieli w 20 krajach. Więcej informacji, a także wskazówki dotyczące bezpieczeństwa, narzędzia i porady można znaleźć na stronie: https://www.trendmicro.com/internet-safety

Warto przeczytać