ADC (ang. Application Delivery Controller) to system łączący tradycyjne techniki równoważenia obciążenia ruchu sieciowego z zaawansowanymi metodami przekierowywania ruchu na poziomie aplikacji oraz odciążania serwerów poprzez przejęcie odpowiedzialności za bezpieczne transakcje HTTPS.

Dla kogo?

  1. Równoważenie obciążenia ruchu sieciowego poprzez load balancer
  2. Zbudowanie wysoko dostępnych systemów rozproszonych geograficznie w dwóch data center z wykorzystaniem Geo Load Balancera
  3. zaawansowany routing w warstwie L7 oparty na strategiach daje szczegółową kontrolę nad ruchem niezależnie od stopnia komplikacji środowiska aplikacji czy infrastruktury centrum przetwarzania danych
  4. Centralny system dekrypcji ruchu ssl na potrzeby analizy przez inne systemy w warstwie L2 i L3.

Korzyści

  1. zwiększa skalowalność, wydajność i bezpieczeństwo aplikacji, niezależnie od tego, czy są one hostowane lokalnie, czy w chmurze.
  2. optymalizacja wydajność i dostępność aplikacji, jednocześnie zabezpieczając aplikację zarówno za pomocą własnych natywnych narzędzi bezpieczeństwa, jak i poprzez integrację dostarczania aplikacji z chmurą reputacji producenta.
  3. przyspieszenie działania aplikacji, równoważenie obciążenia i bezpieczeństwo sieciowe, niezależnie od tego, czy jest używane w aplikacjach w jednym centrum danych, czy też obsługuje wiele aplikacji dla milionów użytkowników na całym świecie. Obejmuje akcelerację aplikacji, WAF, IPS, SSLi, równoważenie obciążenia łączy i uwierzytelnianie użytkowników w jednym rozwiązaniu, aby zapewnić dostępność, wydajność i bezpieczeństwo w ramach jednej, kompleksowej licencji.

Produkty

FortiADC

Warto przeczytać