Zapraszamy do udziału w nowym cyklu bezpłatnych live webinarów CyberKompas – IT pod stałą kontrolą, w którym razem z ekspertami przyglądamy się kluczowym technologiom wspierającym bezpieczeństwo, widoczność i zarządzanie infrastrukturą IT.
Gdy każdy wybór technologiczny ma znaczenie, warto obrać właściwy kurs – pokażemy, jak wykorzystać najnowsze narzędzia (AI, EDR/XDR, MFA, NAC, ITSM, inspekcja SSL) do budowy odpornego i świadomego środowiska IT.
Tematyka poszczególnych spotkań jest zróżnicowana – poruszamy zarówno kwestie techniczne, jak i strategiczne, dzięki czemu każdy uczestnik znajdzie coś wartościowego dla siebie.
🗓 Startujemy w czerwcu! Dołącz do wybranych sesji lub zapisz się na cały cykl.

Dowiesz się jak sztuczna inteligencja realnie wspiera zespoły bezpieczeństwa IT w walce z nowoczesnymi zagrożeniami. Na przykładach z życia i praktycznym demo zobaczysz, jak Vectra AI wykrywa ukryte ataki, automatyzuje reakcje i daje pełną widoczność w Twojej sieci – zanim jeszcze pojawią się szkody.
Pokażemy jak uzyskać widoczność we wszystkich segmentach sieci, obejmując ruch północ-południe (North-South) i wschód-zachód (East-West), także w środowiskach chmurowych i hybrydowych. A także jak uzyskać szybkie wykrywanie lateral movement i exfiltracji danych oraz możliwość automatycznego uruchamiania akcji obronnych na podstawie reguł lub integracji z innymi systemami.
ewolucja cyberzagrożeń – czy klasyczne rozwiązania jeszcze wystarczają?
Vectra AI w akcji – jak działa detekcja i reagowanie w czasie rzeczywistym?
case study z życia – jak Vectra AI pomogła wykryć atak, zanim było za późno
Prowadzący: Mateusz Gajda, Security Consultant Clico oraz Konrad Olszewski, Architekt Bezpieczeństwa ITSS
Czas trwania: 60 minut

Podczas spotkania pokażemy, jak skutecznie wdrożyć wieloskładnikowe uwierzytelnianie (MFA) przy użyciu kluczy Yubico w połączeniu z FortiAuthenticatorem. Skupimy się na praktycznych aspektach integracji z systemem Windows oraz wykorzystaniu certyfikatów użytkowników do bezpiecznego logowania. Zobaczysz, jak skutecznie podnieść poziom bezpieczeństwa logowania do systemów. Poznasz praktyczne aspekty pracy z Yubico i FortiAuthenticatorem. Dowiesz się, jak zautomatyzować i uprościć zarządzanie certyfikatami użytkowników.
czym jest MFA i dlaczego klucz sprzętowy Yubico to dobry wybór?
integracja Yubico z FortiAuthenticatorem – architektura i wymagania
uwierzytelnianie użytkowników systemu Windows przy użyciu certyfikatu
uwierzytelnianie użytkowników w dostępnie VPN przy użyciu certyfikatu lub z wykorzystaniem HOTP
przykładowe scenariusze wdrożeniowe w środowisku korporacyjnym
Arkadiusz Kulesza, Inżynier ds. sieci i bezpieczeństwa ITSS
Czas trwania: 45 min

Podczas webinaru pokażemy, jak efektywnie zarządzać incydentami i zgłoszeniami za pomocą systemu ITSM ServiceDesk Plus na przykładzie wdrożenia w firmie ITSS. Uczestnicy dowiedzą się, jak usprawnić proces obsługi zgłoszeń oraz jak na bieżąco kontrolować ich status, co pozwala na szybsze rozwiązywanie problemów. Przedstawimy również, w jaki sposób monitorować obciążenie zespołów i zarządzać umowami SLA oraz gwarancjami.
jak zoptymalizować i udoskonalić proces obsługi zgłoszeń wewnętrznych i zewnętrznych?
aktualny status zgłoszeń/zadań
kto zgłaszał, kto realizował i jaki dokładnie czas został zużyty na rozwiązanie zgłoszenia/zadania?
jakie jest obciążenie pracą w grupach kompetencyjnych realizujących zgłoszenia i zadania?
jaki jest wolumen umów serwisowych, gwarancyjnych, utrzymaniowych, aktywnych i wygasłych?
Prowadzący: Andrzej Gawrysiak, Koordynator ds. Serwisu ITSS
Czas trwania: 60 min

Podczas spotkania omówimy problem związany z widocznością zagrożeń w sieci oraz sposoby ich wykrywania. Zastanowimy się, dlaczego tak wiele instytucji mimo możliwości jakie dają urządzenia i oprogramowanie nie decydują się na inspekcję ruchu zaszyfrowanego. Przybliżymy problematykę i pokażemy, jak sobie radzić z wdrażaniem rozwiązań do deszyfracji SSL. Pokażemy problemy związane z inspekcją sieciową protokołów szyfrowanych i jak można je obsłużyć.
metody komunikacji szyfrowanej w dostępie do sieci Internet i usług powiązanych
inspekcja ruchu ssl – o co chodzi
przykłady zastosowań w przykładach
przykładowe scenariusze wdrożeniowe w środowisku korporacyjnym
Prowadzący: Sławomir Napiórkowski, Architekt Bezpieczeństwa ITSS
Czas trwania: 30 min

Podczas spotkania przedstawimy możliwości, jakie daje FortiNAC w zakresie kontroli dostępu do sieci. Pokażemy, jak skutecznie identyfikować urządzenia w sieci, automatyzować reakcje na incydenty i wdrażać polityki bezpieczeństwa. Omówimy także integrację z innymi rozwiązaniami Fortinet oraz praktyczne scenariusze wdrożeniowe. Dowiesz się, jak uzyskać pełną widoczność i kontrolę nad ruchem w sieci. Poznasz możliwości automatyzacji polityk bezpieczeństwa z użyciem FortiNAC. Zobaczysz, jak łatwo ograniczyć ryzyko dzięki segmentacji i szybkim reakcjom na incydenty.
czym jest FortiNAC i jakie problemy rozwiązuje
identyfikacja urządzeń – jak rozpoznać, co naprawdę znajduje się w Twojej sieci
automatyzacja reakcji i segmentacja sieci – szybka izolacja zagrożonych urządzeń
FortiNAC w integracji z FortiGate oraz rozwiązaniami firm trzecich
przykładowe scenariusze wdrożeniowe w sieciach kampusowych i biurowych
Prowadzący Arkadiusz Kulesza, Inżynier ds. sieci i bezpieczeństwa ITSS
Czas trwania: 45 min

Webinarium przeznaczone jest dla osób z firm i podmiotów szukających wiedzy na temat nowoczesnych i skutecznych systemów ochrony przed zagrożeniami. Będziesz mógł zobaczyć jak reagują systemy EDR na prawdziwe zagrożenia cyber. Odpowiemy na pytanie, jakie korzyści osiągamy posiadając wdrożony XDR w porównaniu z samym EDR’em. Pokażemy w prosty sposób, co oferują współczesne systemy EDR i XDR i czym się różnią – na przykładzie liderów rynku. Pokażemy jaka jest różnica między tradycyjnymi systemami ochrony antymalware a systemem EDR. Będziesz miał szansę zadać pytania ekspertom.
podstawowe różnice między EDR a XDR
rola EDR/XDR w ochronie przed nowymi typami zagrożeń
trendy i prognozy na najbliższe lata
czym różnią się systemy EDR/XDR wiodących producentów na rynku?
Prowadzący: Grzegorz Łazęcki, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Rozwoju Produktów ITSS
Czas trwania: 60 min